Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Adeverinta de la asociatia de locatari vizata la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Adeverinta de la asociatia de locatari vizata la primarie?

Pentru un contract de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere facut intre doi frati este necesara vizarea la primarie a adeverintei de la asocatia de locatari? Si daca da, se poate face pe loc, exista un birou special? Va multumesc.
da.. exista un formular special ce va fi vizat sid e asociatie si de primarie.. cred ca se vizeaza pe loc.. intrebati la primarie de biroul in cauza
Serviciul specializat din cadrul primariei are limite stricte de competenta ,care nu prevad implicarea autoritatii pentru avizarea adeverintelor emise de asociatiile de proprietari,referitoare la situatia financiara/restante, a proprietarilor