Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... HISTERECTOMIA TOTALA ESTE CONSIDERATA UN HANDICAP?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

HISTERECTOMIA TOTALA ESTE CONSIDERATA UN HANDICAP?

Buna ziua ! In urma cu doi ani am aflat ca am cancer la colul uterin , la scurt timp am intervenit prin operatie,adica am suferit o histerectomie totala! Am incercat sa ma angajez dar nu am voie sa ridic,nici in frig,nici in umezeala, ce sa mai ,nicaieri.1 :(( Cineva mi-a spus ca pot sa beneficiez de o pensie de handicap,dar nu stiu ce sa zic ! Va rog ajutati-ma cu un sfat ! VA MULTUMESC!
In baza documentelor medicale,trimitere medic familie ,contactati serviciul de specialitate local ,sau direct comisie de expertiza medicala adulti
Va multumesc pentru sfat ! Acum trebuie sa dau piept cu birocratia si sa am si speranta intr-o reusita !