Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general registru intrari iesiri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

registru intrari iesiri

Am o intreprindere individuala neplatitoare de tva cu norma de venit si am inteles ca trebuie sa tin un registru intrari iesiri,vreau si eu sa stiu ce anume trebuie completat in el cum trebuie completat si daca trebuie inregistrat la reg.com.Va multumesc
in registru de incasari si plati completati toate incasarile si platile care le faceti in scopul activitatii, nu trebuie inregistrat la registrul comertului ci la administratia financiara, snuruit si parafat de inspectorul de care apartineti ,care a stabilit norma de venit!
Multumesc pt raspuns .Mai am o nelamurire:ii-ul are sediul si activitatea in jud Ilfov iar eu am buletinu de bucuresti acolo unde platesc si impozitul,in cazul acesta unde trebuie sa duc registrul la Buc. sau la Ilvof?
unde aveti sediul activitatii!
In cazul PFA-urilor, neplatitoare de TVA, impozit la norma, e obligatoriu acest registru?
Multumesc
MULTUMESC !