Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... legal sau nu
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

legal sau nu

castigand o suma mare la o loterie din strainatate,exista pericol daca le trimit datele mele(copie dupa buletin)pentru a intra in posesia banilor?Poate fi vorba de o frauda?
Nu stai linistit nu are ce face cu copia ta dar mai bine te asiguri tu succes
in primul rand trebuie sa va asigurati ca acea loterie exista si apoi sa cautati datele de contact si sa vorbiti personal cu ei.
nu va incredeti in spamuri de pe net ca s-ar putea sa va para rau si sa foloseasca datele dvs in alte scopuri
Daca n-ati jucat nimic si ati castigat suna a frauda.