Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tichete de masa
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tichete de masa

vand marfa intr-un magazin de vanzare cu amanuntul si cu bani si cu tichete.in casa de marcat bat valoarea finala a cumparaturilor,indiferent de modul de plata?La sfarsitul zilei cand listez raportul fiscal fac monetar si in lei si pentru tichete de masa?Suma lor trebuie sa fie egala cu suma din raportul fiscal?
buna ziua
Da..aveti dreptate bateti valoarea finala a cumparaturilor.
raportul fiscal de la casa de marcat va trebui sa fie suma monetarului si a val. tichetelor de masa.
la sf. luni faceti decontarea la firma care va furnizeaza tichetele si va recuperati bani.
contabila dumneavoastra va sti cum sa faca inregistrarile in contabilitatea firmei.