avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 980 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plati asigurari sociale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plati asigurari sociale

Am inteles ca exista o modalitate pentru a face o amanare cu privire la plata asigurarilor sociale. As vrea sa stiu daca este posibil acest lucru si care ar fi procedura.
Cel mai recent răspuns: scumpicu , utilizator 11:17, 24 Martie 2010
Citeste ordonanta OUG 92/ 2009 - provind amanarea la plata a obligatiilor fiscale
ordinul 2321 din 16 iulie 2009 publicat in monitorul oficila 508/23 iulie 2009
si normele

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sechestru asigurator finante ciobanc ciobanc daca am datorii la bugetul de stat si bas aproximativ 25.000 lei si mi-au blocat conturile,pot sa puna si sechestru pe bunuri;se poate pune sechestru fara ... (vezi toată discuția)
Amanarea la plata a obligatiilor fiscale neachitate la termen amalia.p amalia.p Ministerul Finantelor Publice (MFP) a aprobat, prin Ordinul nr. 2321/2009, Normele metodologice privind procedura de acordare a amanarii la plata a ... (vezi toată discuția)
Vinzare mijloc fix mea culpa mea culpa buna seara,din nou.Societatea are un mijloc fix(un pikamer) in val de 3.000 ron,intrat in functiune la data de 14.10.2008.Se calculeaza amortismentul si se ... (vezi toată discuția)