Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Facturi 2007
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Facturi 2007

Buna ziua,

Am inteles ca de la 01.01.2007 putem sa ne facem propriile facturi. Asta e un lucru bun. Am citit ordinul 2226 , dar nu am vazut nimic legat de chitantier. Stie cineva daca si chitantele au acelasi regim ca si facturile?

Multumesc.
totusi ar fi bune sa-ti ei un jurist:">
Jurist = consilier juridic; avocat; notar; judecator
am inteles ca in luna 7 vom raporta facturile emise intr-o lista/tabel nominal
cum vi se pare
Trebuie sa declaram numerele facturilor inainte de a incepe sa le utilizam? Se mai pot face comenzi la tipizatele cu regim special?
da. se poate.
Si am auzit ca e mai indicat. Asa o fi?