Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... divort /partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

divort /partaj

sunt in divort si trebuie sa facem partaj prin ac.judecatoreasca..asi vrea sa stiu cat la suta treb.sa platesc din valoarea bunurilor comune...si platesc numai partea ce-mi revine...va multumesc mult
taxa de timbru sau la ce anume va referiti?
3% din masa partajabila, adica din tot ce aveti de impartit
3% din valoarea bunurilor pe care dvs le estimati
ma refer la taxa de timbru ptr.ca avem bunuri comune in val de 40.000 euro .va multumesc
platesc ptr.valoarea totala sau numai jumatatea care mi s-ar cuveni.. va multumesc