Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... eliberarea unui act din dosar
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

eliberarea unui act din dosar

societatea noastra a avut un proces la Dorohoi. Sentinta ne-a fost defavorabila. Am Facut recurs care s-a judecat la Botosani. Decizia Tribunalului data in septembrie 2006 in 20 nu ne-a mai fost comunicata cum era si normal.
Intrebarea este: cererea pentru eliberarea unei copii de pe Decizia Tribunalului trebuie adresata la Tribunal sau la Judecatoria Dorohoi, asta in cazul Tribunalul trimite dosarul la prima instanta. Si avand in vedere si perioada de timp.

Va multumesc.
instanta pastreaza deciziile emise
1. Tribunalul trimite intodeauna dosarul inapoi, dupa ce termina procedurile.
2. Exista o copie a deciziei si la Tribunal. Daca iti e mai usor sa te duci la judecatorie, du-te acolo si vezi daca a venit dosarul.

instanta pastreaza deciziile emise

multumesc romibaro....deci pot face o cerere de eliberare a unei copii de pe Decizii la Tribunal. Asta era problema.