Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CATEVA INTREBARI VA ROG
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CATEVA INTREBARI VA ROG

numele meu e Sima shi sunt din bucuresti ,de curand o sa-mi deschid un salon de masaj erotic asi dori sa stiu cativa pasi importanti pt dezvoltarea afacerii.....multumesc
in primul rand sa aveti firma.. in al doilea rand va trebuie un spatiu adecvat, bine situat, de preferabil intr-o casa la curte ca la bloc vor fi probleme cu vecinii, spatiu care sa corespunda din taote punctele de vedere activitatii ce doriti sa o desfasurati dvs.. sanitar, psi, mediu..etc..evident, veti avea nevoie de un personal cat de cat calificat, angajat cu carte de munca, atractiv, prin natura profesiei.. vedeti ca concurenta in domeniu e mare.. va trebuie publicitate..va trebuie.. fff multe
De acord cu dl Petre cu o mentiune suplimentara: la angajare , puneti-le pe angajate sa dea o declaratie notariala prin care sa isi asume raspunderea asupra activitatilor pe care le intreprind cu ocazia exercitarii profesiei si , de asemenea , sa declare ca le-ati atras atentia ca orice activitati sexuale contra cost sunt pedepsite de lege si interzise la locul de munca!
In acest fel va asigurati ca , in cazul unor controale sau flagrante organizate de IGP-Brigada de Combatere a Criminalitatii Organizate , nu veti raspunde din punct de vedere penal pentru proxenetism!B-)