Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... martor la un furt
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

martor la un furt

ROG AJUTORUL DV;sunt chemat la un proces in calitate de martor la un furt dar;procesul a fost acuma 3 ani sa incheiat dar acu sa redeschis iar si mau chemat si pe mine daca nu ma prezint ce se intampla:(.Dan
Daca ati fost citat ca martor,atunci este obligatoriu sa va prezentati.In caz contrar,riscati o amenda sau instanta poate dispune aducerea dvs.cu mandat.
pai nu sunt singurul martor suntem mai multi daca se prezinta ei sste obligatoriu sa ma prezint si ieu?????:sorry:
Daca instanta a apreciat necesar prezenta dvs si a emis citatie se impune sa respectati cererea si sa va prezentati,ca sa nu obligati la aplicarea de amenda,
aducere cu mandat
A?am inteles va multumesc pt raspunsuri:)