Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... se poate infiinta ca structura organizatorica un birou ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

se poate infiinta ca structura organizatorica un birou de cfp intr-o institutie bugetara,

Asa cum inteleg eu, cred ca in mod ilegal se platesc salariatii dintr-un birou cfp cu salarii si sporuri de cfp.Ce parere aveti, rog numai raspunsuri cu suport in prevederi legale.
Ce inseamna CFP?

Cumva control financiar preventiv?
Isa Radov, Consultant resurse umane
CFP-CONTROL FINANCIAR PREVENTIV- se foloseste in contabilitatea bugetara si se acorda pentru cel care pune viza CFP un spor de pana in 25%.