Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... adeverinta grupa a II de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

adeverinta grupa a II de munca

o intrebare, va rog> un muncitor care a lucrat la o societate de prelucrare a lemnului pe un utilaj de incarcare-descarcare(ifron) se incadreaza in grupa II de munca?

Administratorul societatii nu vrea sa-i de adeverinta cu grupa 2 de munca cu toate
Daca locul de munca a fost incadrat in conditii deosebite de munca de catre ITM si declaratiile catre Casa de pensii s-au facut pentru conditii deosebite de munca , nu este nevoie de adeverinta (daca vorbim de perioada de dupa 1 aprilie 2001) .
Daca va referiti la perioada anterioara datei de 1 aprilie 2001 , daca firma nu a incadrat locul de munca in grupa a II-a si nu a platit contributiile la CAS conform acestei grupe de munca nu are cum sa va dea adeverinta .