Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... pot sa cer expertiza contabila intr-un proces de ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

pot sa cer expertiza contabila intr-un proces de insolventa?mentionez ca sunt creditoare si am 74% din masa credala

si unde o pot cere?
da in dosarul de insolventa la jud sindic, trebuie motivata si doar el poate dispune
Buna seara.
Puteti depune o cerere la dosarul cauzei de la Biroul Arhiva Falimente oricand sau direct la urmatoarea sedinta stabilita de judecatorul-sindic.Cu cat mai repede ca atat mai bine.
Problema e ca daca dvs.solicitati,atunci dvs.platiti expertul.Doar daca instanta propunea din oficiu expertiza, nu achitati dvs .onorariul expertului.
Succes.
Marius Bote, Practician in insolventa