Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Studenta , Platesc CASS, Pt pfa cu norma?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Studenta , Platesc CASS, Pt pfa cu norma?

Buna , sunt studenta, trebuie sa platesc CASS, pt pfa cu norma fixa, sau o sa am ceva reducere?
Multumesc mult.
Da, se plateste CASS la nivelul normei de venit, dar nu mai putin de 5,5% din salariul minim pe economie.