Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... deosebiri si asemanari intre sentinta civila ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

deosebiri si asemanari intre sentinta civila definitiva si definitiva-irevocabila

sunt beneficiarul unei sentinte civila definitiva avand ca obiect fond funciar.pana devine si irevocabila ce drepturi am.?daca din diverse motive nu a devenit inca irevocabila dar nici nu este anulata pot sa cer punerea ei in aplicare.?ce pot sa fac sa oblig punerea ei in aplicare pana devine irevocabila?termenii juridici imi sunt straini si deaceia rog explicatii pe intelesul unui nespecialist.multumesc
multumesc.din cate inteleg alta solutie nu am decat sa cer repunerea dosarului pe rol cu riscurile de rigoare.sa fie nevoie sa astept primirea in scris a hotararii de suspendare de la tribunal?nici nu cunosc numele prezumtivilor mostenitori si nici adresele de domiciliu ale acestora.