Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... prescriere datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

prescriere datorie

am primit o amenda de parcare neregulamentara de la politia comunitara a municipiului sibiu si nu am platito an cati ani se prescrie? 2 .un prieten a luat o masina de spalat in rate de la altex si a primit un card de credit a scos 1500 lei de pe card acum de 2luni nu mai poate sa plateasca ratele care intre timp chiar daca a platit in loc sa scada datoria a crescut de la 2000 la 3100 lei,intrebarea este daca nu mai plateste an cat timp i se prescrie datoria
Daca procesul verbal n-a fost comunicat in termen de o luna.Daca a fost respectata aceasta prevedere , acest aspect nu mai intra in discutie, pentru o eventuala contestatie la executare, si aceasta facuta in termen de 15 zile de la efectuarea primului act de executare ( userul nu aminteste nimic in acest sens ).
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat