avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... persoana juridica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

persoana juridica

care este diferenta dintre persoana juridica de drept public si persoana juridica de utilitate publica?
Cel mai recent răspuns: dumitrulaura , utilizator 21:13, 30 Ianuarie 2007
Sincer, nu stiu unde ai gasit asemenea sintagme:)) Stiam ca se face diferentiere intre cea publica si cea privata.
Nu stiam ca mi exista si o alta clasificare si dupa "utilitate":))
Serios raspunzandu-ti, nu prea e nici una.
I need help?!
se pare ca totusi exista vreo diferenta intre cele doua din moment ce in practica se vorbeste de acestea ca fiind doua notiuni distincte
se pare ca totusi exista vreo diferenta intre cele doua din moment ce in practica se vorbeste de acestea ca fiind doua notiuni distincte
se pare ca totusi exista vreo diferenta intre cele doua din moment ce in practica se vorbeste de acestea ca fiind doua notiuni distincte
cred ca e cam asa
- Primaria capitalei= institutie publica;:((
- firma lui Prigoana= institutie de utilitate publica:))

Alte discuții în legătură

Cum poti practica meseria de jurist in particular laura_olinec laura_olinec Cum poti practica meseria de jurist daca ai absolvit facultatea de drept ai si practica dar nu esti angajat pentru ca in zilele noastre nu te mai angajeaza ... (vezi toată discuția)
Institutie publica, persoana juridica de drept public energetica energetica Solicit ajutor in a face distinctie intre urmatoarele notiuni: - persoana juridica de drept public; - institutie publica, De asemenea solicit raspuns la ... (vezi toată discuția)
Persoana juridica de drept public LenuT LenuT Solicit ajutor in a face distinctie intre urmatoarele notiuni: - persoana juridica de drept public; - institutie publica, De asemenea solicit raspuns la ... (vezi toată discuția)