Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... persoana juridica
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

persoana juridica

care este diferenta dintre persoana juridica de drept public si persoana juridica de utilitate publica?
Institutia de utilitate publica este persoana juridica , infiintata in baza legii 31/1990 dar deruleaza programe publice. Institutiile publice sunt infiintate prin hotarari de guvern etc