avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 966 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intreprindere individuala - desfasurare activitate ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intreprindere individuala - desfasurare activitate discoteca/bar in casa de cultura

Va rog sa ma lamuriti si pe mine; O Intreprindere Individuala poate sa-si desfasoare activitatea de discoteca si implicit bar intr-o casa de cultura? Sau spuneti-mi unde pot citi despre asa ceva.
Multumesc.#-o
Cel mai recent răspuns: carmolau , utilizator 21:37, 29 Martie 2010
Va interesati la Oficiul Registrului Comertului sa vedeti daca va autorizeaza pentru desfasurarea acestei activitati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere pfa sau ii kansara kansara Am gasit pe acest forum o lista cu actele necesare ptr a infiinta un PFA sau II, ma intreb daca ma poate ajuta cineva cu niste nelamuriri suplimentare - se ... (vezi toată discuția)
Oug 44/2008 - schimbarea statutului juridic loregina loregina Am un PF din ianuarie 2008 și vreau să-l modific în întreprindere individuală după OUG 44/2008. Cum procedez? Trebuie să merg la primărie sau la ... (vezi toată discuția)
Vreau sa intru in afaceri weokare weokare buna ziua vreau sa intru in afaceri sa imi deschid o discoteca/bar/club m-am interesat de inchiriat un spatiu vreau sa stiu imi trebuie o societate comerciala ... (vezi toată discuția)