Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... pot angaja un strain in societatea mea din romania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

pot angaja un strain in societatea mea din romania

as vrea sa stiu daca pot angaja un strain mai exact un francez .nu are rezidenta de romania .ce acte mi trebuiesc sa l pot angaja
Pentru cetatenii statelor UE nu aveti nevoie de autorizatie de munca.
Il puteti angaja cu contract individual de munca la fel ca pentru orice cetatean roman ( doar ca trebuie sa aveti traduse si legalizate actele de studii).
Referitor la inregistrarea rezidentei puteti afla mai mul;te detalii de aici
[ link extern ]
Puteti sa-l angajati, depunand actele cerute de legea romana la ITM.
Daca aveti indoieli adresati-va la ITM: