avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... prima de vacanta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

prima de vacanta functionari publici

Cum se calculeaza prima de vacanta la functionarii publici in anul 2010?
Cel mai recent răspuns: mihaicalinescu2005 , utilizator 21:31, 30 Martie 2010
Prima de vacanta este egala cu salariul de baza brut din luna anterioara plecarii in concediu .
adrianmarin a scris:

Prima de vacanta este egala cu salariul de baza brut din luna anterioara plecarii in concediu .

Nu chiar.... conf. art. 35 alin. (2) din legea nr.188/1999,"funcţionarul public are dreptul, pe lângă indemnizaţia de concediu, la o primă egală cu salariul de bază din luna anterioară plecării în concediu, care se impozitează separat " :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcularea si impozitarea primei de vacanta 2010 maria71 maria71 Buna ziua.am si eu o nelamurire ,incepand cu data de 01 03 2010 am solicitat concediul de odihna pentru anul 2010 si prima de vacanta.Salariul realizat a ... (vezi toată discuția)
Prima de vacanta functionari publici Ion Nicolaie Ion Nicolaie desi salariul meu este de 1198 lei distinsa contabila a primariei mi-a acordat 800 lei prima de vacanta si pe care i-a impozitat la un loc cu salariul ... (vezi toată discuția)
Prime de vacanta carmenssilva carmenssilva Primesc toti bugetarii prime de vacanta in 2010, sau numai parlamentarii? In baza carei hotarari? (vezi toată discuția)