Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... prima de vacanta functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

prima de vacanta functionari publici

Cum se calculeaza prima de vacanta la functionarii publici in anul 2010?
Prima de vacanta este egala cu salariul de baza brut din luna anterioara plecarii in concediu .
adrianmarin a scris:

Prima de vacanta este egala cu salariul de baza brut din luna anterioara plecarii in concediu .

Nu chiar.... conf. art. 35 alin. (2) din legea nr.188/1999,"funcţionarul public are dreptul, pe lângă indemnizaţia de concediu, la o primă egală cu salariul de bază din luna anterioară plecării în concediu, care se impozitează separat " :)