avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Activitate cristianfluturas

Activitate cristianfluturas

jud.sect.3 cere asoc.de prop. sa faca dovada calitatii de proprietar a unui locatar (avem un dosar civil pentru recuperarea restantelor la intretinere)
in ce mod putem face acest lucru ?
bloc cu 19 ap. care sunt contorizate in proportie de 95 %. Asociatia este obligata sa monteze repartitore si pe caloriferele din uscatorie si de pe scara blocului?
multumescu.in completare rau platnicul are la noi restante de 7000 lei(sentinte definitive si puse in executare) si la alt executor are 5000 lei.se pot cumula ca sa recuperam banii prin vinzarea apartamentului?
in bloc un rau platnic la intretinere de cca,5 ani. l-am actionat in judecata ,am cistigat de cca.4 ori(intodeauna),notarul i-a pus poprire pe pensie .o problema:poprirea este de cca.160 lei dar intretinerea este de cca.200 lei pe luna.in total are restante de 7000 lei.se poate scoate apartamentul celui in cauza la vinzare?
Răspuns la discuția Lipsa presedinte bloc
muntumesc pentru raspuns.
dar..... din bloc nu vrea nimeni postul de presedinte. proprietarii inchid usa apartamentului si ,,,dumnezeu cu mila,,
bloc cu 19 ap.presedintele a decedat in urma cu 3 ani.avem numai cenzor,fara comitet de bloc. dupa trei ad.gen. nu s-a ales alt presedinte. administratorul si-a dat demisia.
adunarera generala poate angaja un nou administrator fara presedinte si comitet de bloc?
Răspuns la discuția Bransament Apanova
MULTUMESC CELOR CARE MI-AU RASPUNS.
precizez: caminul apanova se afla la scara 2 teava trece prin subsolul sc.2 si tot prin subsol vine la sc.1.la intrarea in subsolul sc1. se afla si vana care inchide apa rece in sc.1(platim cca.10mc/luna de persoana)
bloc cu 2 scari ( 19 ap.pe scara ) si fiecare scara avind asociatie de prop.
apanova refuza sa instaleza la scara 2 apometru si inregistreaza consumul pe tot blocul cu un apometru instalat la intrarea in bloc la sc.1 . consumul de apa rece pe tot blocul se imparte la nr.de persoan cu toat ca ap.din scara 2 au apometre.
cum putem sa determinam apanova sa ne instaleze un apometru la sc.2?