avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1043 soluții astăzi
Forum Activitate adina paula

Activitate adina paula

nu,pt ca pe data de 25 luna asta am avut primul termen.m-am prezentat doar eu pt ca avocata care mi-a redactat cererea a zis ca nu am nevoie de av.luni am sa merg sa vad daca pot lua un av,daca nu voi cere doar pensia cum m-a sfatuit alt av.
pai acum ce mai pot face?daca nu completez dosarul cu divortul pot retrage cererea de incredintare?dar daca sunt casatorita pot cere pensia?sunt derutata,pt ca cererea pe care o am acum depusa tot un avocat a redactato...oare nu stia ca nu e posibil sa cer asa ceva fiind casatorita?venit nu are nici el,dar eu inca caut de munca si sigur gasesc pana la urmatorul termen...pot demonstra ca nu a fost un tata exemplar pt copiii si multe alte chestii...va multumesc!
am inteles exact ce imi spuneti d-voastra,atunci de ce judecatoarea nu a continuat procesul?cand i-am zis ca nu vreau sa dau divort a zis ca nu pot cere copiii daca nu sunt separata de el.noi suntem separati in fapt din 3ianuarie,de atunci nu a mai venit la ei si nu s-a mai interesat de soarta lor,el avand inca un copil dintr-o relatie anterioara.acum imi caut loc de munca sa am un atu fata de el la incredintaea copiilor,eu vreau doar sa am o siguranta ca nu mii poate lua cand vrea el.va multumesc!
ma scuzati dar eu cu 4 copilasi,fara loc de munca si fara ca tatal lor sa contribuie cu ceva la cresterea lor nu-mi permit nici 5lei sa-i dau pe avocati!asta e,nu toata lumea isi permite...
va rog ajutati-ma...am dat in judecata pe sotul meu pt pensia alimentara si incredintarea copiilor,astzi cand am mers la proces doamna judecatoare mi-a zis ca nu pot cere copiii daca nu dau si divort de el.avand 4 copiii nu mi-am permis un avocat iar judecatoarea mi-a zis sa-mi iau unul din oficiu,nu stiu unde sa merg s-o fac...apoi cum completez dosarul daca eu am depus deja pt ceea ce am scris mai sus?va rog domnilor avocati care sunteti pe acest site sa ma ajutati,nu sunt foarte bine informata in legatura cu chestiile astea...am termen pe 20mai iarasi si trebuie sa fie dosarul complet.va multumesc!#-o
AM SI EU O CURIOZITATE!IN HOTARAREA JUDECATOREASCA PT O PENSIE ALIMENTARA SCRIE CA TREBUIE PLATIT 25% DIN VENITUL MINIM NET PE ECONOMIE.AM TOT INTREBAT IN STANGA SI IN DREAPTA,INCA NU AM REUSIT SA AFLU CE SUMA TREBUIE PLATITA!VA ROG SA MA AJUTATI!VA MULTUMESC!
ce sa-ti zic?eu am fost in aceeasi situatie cu baiatul meu cel mare.mama fetei e de acord sa te treaca in certificat?noi am mers impreuna la tribunal si am fost de acord sa trecem baiatul pe numele lui.daca ea este de acord vor fi doua termene la tribunal apoi vei primi hotararea acasa cu care mergi la starea civila sa schimbi certificatul de nastere.multa bafta!
am o curiozitate...sunt insarcinata si urmeaza sa nasc in italia,am toate documentele lor-codice fiscal,carta di identita si tesera sanitaria.adica sunt in regula.stie cineva daca italia da acel premiu de nastere pe care romania il da la mamici dupa ce nasc?va multumesc si astept raspunsurile voastre!:">
MULTUMESC MULT PT RASPUNS...AM SA VAD CE POT FACE!!!=D>
cum pot face dovada acestor amenintari?
o face prin telefon,noi suntem in italia si ea in romania...credeti ca as putea sa obtin inregistrarile telefonice?cum?=D>