avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Activitate Markus_schumi

Activitate Markus_schumi

Exista partaj voluntar succesoral- se partajeaza numai cota dobandita prin succesiune!!!!!!!!!
-partaj voluntar- se partajeaza cota de 1/1- dupa libera alegere a coproprietarilor!!
Deci in cazul tau sa facut partaj voluntar!!
Răspuns la discuția Permis anulat.
Mai bine zis a fost anulat !!!!nu retinut!!!!Din pacate nu poti sa il primesti mai repede!!!Ba mai mult!!!tre sa o iei de la capat, sa faci din nou scoala de soferi!!sa dai din nou examen teoretic si practic!!!!si numai la expirarea termenului de un an de la eliberarea sentintei civile definitive si irevocabile poti sa iti depui dosarul la scoala de soferi!!!impreuna cu o copie a s.c..


Multa bafta!!!!si atentie in trafic!!!!!
Răspuns la discuția asigurare casco
Dupa cunostintele mele, tu nu trebuie sa platesti nimic!!!de treba asta se ocupa casco!!SI de cheltuieli pentru deschiderea dosarului!!la fel, nu am auzit!!!!
Am avut si eu o dauna!!!!!si sa ocupat casco de tot!!!!Singurul dezavantaj a fost ca miau marit taxa anuala cu 10 %!

Multa bafta!!!!!!!atentie in trafic!!!!!!!!!!!!!
Răspuns la discuția Mostenire cu dificultati
Ia legatura cu un notar!!!el iti face o declaratie de radiere a autoturismului,!!!care o vei depune impreuna cu contractul de achizitie la primarie impreunba cu ceva taxa!!
Si autoturismul se va radia!!!!!

Multa Bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dacă ai permisul suspendat pentru 90 de zile, poti sa te prezinti pentru reexaminare oricand dupa expirarea dovezi!!daca promovezi testul de reexaminare se reduce perioda de suspendare la 60 de zile!!!!Dupa care poti sa te prezinti la seful politiei rutiere din judetul respectiv si sa depui o cerere pentru reducerea termenului la 30 de zile(de la expirare dovezii),daca vei avea noroc vei fi din nou sofer dupa 45 de zile!!!!

Multa bafta!!!!!!!!!!!si atentie in trafic!!!!!!