avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Activitate STURZU

Activitate STURZU

Buna seara!
Am o problema referitoare la o persoana din Mares Britanie care foloseste buletinul meu cu toate datele, + adresa mea+ facebooku-ul etc... Toate acestea pentru a ma prezenta mai ceva ca pe un infractor in mediul online.cum s-a ajuns la asta??

Raspuns: el este din marea britanie sponsor pentru poker online EU jucator la nivel European...... Colaborez de ani cu el. ..el mai face si bani negrii din transferuri online ai banilor din poker..........EU fac bani pt el si el imi da procent.. In urma unor neintelegeri si din dorinta lui de a face bani mai multi ne-am certat..... El ACU mi.a promis ca ma face de rusine pt ca EU sa nu imi mai gasesc alti asociati/sponsori...

El ma trateaza ca si. Cum EU l-am lasat balta si am plecat cu bani etc.... Dar el are access la baniii din conturi etc.... Adica e exclusa chestia asta avand in vedere sumele CE I le-am rulat...

Intrebarea?? Se poate sa Il dau in Judecata?? Etc?? Daca tot e nesimtit sa o duc la alt nivel....
Răspuns la discuția contoare de gaz inversate
multumesc .toata stima revin
buna ziua.. bunica mea a fost plecata doua luni la matusa si asa am aflat ca de 5 ani plateste factura vecinului la gaz dat fiind faptul ca cei care au adus contoare noi de gaz au pus seriile si contoarele invers practic ce consuma bunica se factureaza pe vecinul si invers... pot sa ii dau in judecata pt daune etc... si sa rezolv problema ca observ ca din sesizari telefonice nu fac nimic etc.... nici nu se deranjeaza distrigazul sa vina.. sau vre.un domn de pe teren
ideea este ca m.a pus dupa ce le-am facut schita pe hartie de constatare la aproximativ 2 saptamani dupa........daca nu am primit ink instiintare despre dosar...nu pot face o cerere???sau ceva de genul cajavascript:void(0); am intelesc ca dupa 3 luni de zile daca nu ai fost instiintat si faci nu stiu ce cerere poti recupera valoarea sau ceva de genul va multumesc o zi buna
bunaseara !ma adresez dupa aproximativ 3 ani de absenta....in luna noiembrie conducatorul unui autoturism a intrat in mine in timpul in care eu eram stationat in parcare.dauna fiind una de aproximativ 1500 roni (bara spate senzori si semiaripa umpic infundata)am intocmit acel formular de constatare si apoi am plecat cu el la sediul firmei ardaf care in acea perioada avea sa devina generalli..pana sa ajung aici conducatorul celuilalt autoturism nu prea a avut timp din nu stiu ce motive sa se prezinte cu masina pt a i se face si lui poze....durnand mai bine de 2 saptamani venirea lui pt a i se face poze de catre acel constatator la locul cu pricina.toate bune si frumoase pana am aflat ca nu avea cum sa intre acel conducator in mine si mi.au dat dosarul la antifrauda sau ceva de genu.....am sunat la bucuresti m.au redirectionat la cluj ca acolo e sediul apoi la galati la un alt inspector sandu i....pana mi s.a zis sa astept ca vor veni nu stiu ce oameni sa imi ia declaratie mie si acelui conducator care l.a durut in partea dorsala avand casco si era de negasit.....am dat declaratie m.au prelungit cu 3 luni m.au pus sa fac o schita si acasa am facut.o in paint si am facut.o exact invers de fapt ele erau la fel numai ca gresisem literele corespunzatoare masinilor in loc de a ford focus trecusem b care era renaultu si de aceea mi s.a zis sa astept astept pana am sunat si mi.au zis ca e anulat ca nu stiu ce si atat.ce pot face ca s bijte jepcari pe fata ..pt altii care dau daune voite imediat le gasestr cale pt.mine care am o dauna de rasul lumii imi cauta motive .va multumesc.
Discuție ASIGURARE AUTO
Am achizitionat de curand o masina si asigurarea este valabila pana in luna a 12 de acum incolo ,dar eu doresc inmatricularea masinii pe numele meu ...as putea trece si asigurarea pe numele meu sau nu stiu ceva asemanator pentru a scapa de plata unei noi asigurari :D: VA MULTUMESC
Răspuns la discuția angajare in timpul somajului
bunadimineata ! eu am terminat liceul vreau imediat sa urmez o facultate este posibil dupa ce ma inscriu la facultate sa imi iau cei 300 de euro sau cat se da pentru elevii care sunt la peste 50 km de casa ???va multumesc?
AM SI EU O INTREBARE LEGATA DE SOMAJ MAI EXISTA O INDEMNIZATIE DE 300 DE EURO PARCA PENTRU STUDENTII CARE SUNT LA PESTE 50 DE KM DE ORASUL NATAL CEVA DE GENUL VA ROG SPUNETI-MI SI MIE CE SI CUM EVENTUAL LEGEA..MULTUMESC