avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 467 soluții astăzi
Forum Activitate Dorinageorge

Activitate Dorinageorge

Răspuns la discuția Pensie alimentara
Multumesc.
Buna ziua,
Am un venit de 370 lei brut pe cartea de munca,ce suma ar trebui sa platesc pensia alimentara?Mentionez ca mai am si alt venit din prestarii servicii.
Cu stima.
Buna ziua,
La distanta de cativa metri in spatele blocului,un locatar a construit o cabana.M ai are si cateva anexe gospodaresti unde are iepuri,pasari,caini.....de unde vine un miros insuportabil.In acea cabana face foc cu lemne deci,parca suntem pusi la afumatoare.Am facut plangere din partea Asociatiei catre Primaria localitatii prin luna Februarie,in urma presiunii facute de unii locatari am primit un raspuns din partea Primariei prin care ne anunta ca proprietarul tereneului pe care se afla acea cabana este plecat din tara,deci nu pot sa i-a nicio masura.Metionez ca cei de la cadrastu stiu cine este proprietarul cabanei.Acel locatar locuind la parter si-a largit balconul,de fapt a mai facut o camera,cei de la Primarie n-au luat nicio masura.Va rog sa-mi spuneti ce sa facem,unde trebuie sa ne adresam suntem disperati.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Pensie alimentara pentru major
Multumesc pentru raspuns!
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca mai am obigatia ca dupa implinirea varstei de 18 ani a copilului mai trebuie sa platesc pensie alimentara.
Va multumesc.
Buna ziua,

Va rog sa-mi spuneti daca exista o lege cu orele de liniste la Asociatie de Proprietari,si ce interval orar este.

Multumesc.
Răspuns la discuția CONVENTIE CIVILA
Multumesc pentru raspuns,


O zi buna
Buna ziua,

Am preluat o Asociatie de Proprietari cu conventie civila,as dori sa stiu ce taxe trebuie sa platesc catre stat.

Multumesc