Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Buna ziua,
Am un venit de 370 lei brut pe cartea de munca,ce suma ar trebui sa platesc pensia alimentara?Mentionez ca mai am si alt venit din prestarii servicii.
Cu stima.
Daca aveti un singur copil, veti plati 1/4 din veniturile dvs nete lunare. Va puteti intelege cu mama asupra unei sume ca sa nu mai aduceti adeverinte de venit.
Multumesc.