avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 468 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian Horatiu

Activitate Adrian Horatiu

Răspuns la discuția Tatăl meu vrea bani de la mine
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util


crissstina a scris:

.... sa-l dati in judecata pt abuz de incredere. E doar o idee...

Interesantă abordare. Fără dovezi solide greu de câștigat dar dacă trageti de procese ieșiți mai ieftin decat chiria pe 2 ani.
Depinde. De dat in judecata poate sa va dea oricine pt orice crede el. Asta nu inseamna ca i se admite actiunea sau ca o castiga.
Referitor la cazul dvs daca e chiar vina sifonului de pardoseala se poate ajunge la reparatie obligatorie si posibile daune si cheltuieli de judecata.
Pe de alta parte am certitudinea ca o reparatie sau inlocuire sifon de pardoseala nu are cum sa ajunga la 3000 de lei ci mai degraba 300...
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
iubind

rautate
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
ivind

bunatate
E natural, ei au contribuit majoritar la aceasta stare de fapt si cum cel mai greu e sa-ti recunosti propriile greseli...
Contactati un avocat local cu experienta care este specializat pe penal, el va poate ajuta mai mult decat noi pe forum. Justitia nu este despre dreptate ci despre respectarea legii iar incalcarea acesteia trebuie probata cu dovezi.
In alta ordine de idei sunatul la 112 in absenta unei urgente va face pasibil de amenda. Daca ii vedeti incalcand flagrant legea e altceva...
Aveti ce voteaza in ultimii ani buni majoritatea minoritatii care iese la vot.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Doamna Alexia daca vecinul nu isi recunoaste semnatura puteti face si o plangere penala pentru fals si tentativa de inselaciune. Va ajuta procurorul de serviciu de pe langa Parchetul Judecatoriei de care apartineti cu domiciuliul.
5 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Faceti plangere la Procuratura pentru inselaciune. Atasati dovada cumpararii (contactul de rate si factura) unde apar si datele de identificare a telefonului, dovada platilor pt rate si eventual ce alte date si dovezi mai aveti, mesaje, nr. actual al telefonului etc
Cred ca raspunsul ar trebui sa apartina doamnei...eu nu judec situatii.