avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Activitate cristinanca

Activitate cristinanca

Bună ziua.
Trebuie sa schimb destinația unui spațiu comercial in spatiu de alimentație publica.
Care sunt demersurile și,cosurile și cam cât durează toată procedura?
Va multumesc
Discuție Coduri Caen
Buna ziua,
Doresc sa modific domeniul de activitate al unei societăți .Activitatea noua va fi un magazin de băuturi,unde se va putea servi si la pahar,vom vinde si anumite gustări pentru cei care servesc la pahar si vom.mai vinde prăjituri,branzeturi ...
Ca si activitate secundară,societatea va intermedia si export de materiale plastice reciclabile.Ce coduri caen ar trebui activate si care ar trebui să fie domeniul principal de activitate?
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția avansuri in 094
sunt in ceata total
multumesc oricum,am facut 094 fara avansuri si fara fact intracomunitare.sper sa fie ok
Răspuns la discuția avansuri in 094
cifra de afaceri sa contina si avansurile#-o
Discuție avansuri in 094
am inteles ca in declaratia 094 trebuie trecute si avansurile.
intrebarea mea este trebuie trecute si avansurile facturate in euro deoarece am simulat generarea unei dec 094 si programul meu nu le trece.

buna,
stie oare cineva sa-mi spuna EXACT acte imi trebuie pentru inregistrarea in

ROI?daca firma are doi asociati romani;dar daca are doar unul si acela este strain?
Cel strain mi-a trimis deja un cazier judiciar emis de politia din italia,este valabil?
Discuție diferenta tva
cum inregistrez diferenta TVA avand in vedere faptul ca am facturi de achizitie din Franta cu tva 19,6
exista vreo modificare in legatura cu avansurile facturate intracomunitar?(legat de declararea lor si de TVA)
sunt studenta in anul 2 si tin contabilitatea la 2 firme de ceva vreme dar nu pot semna bilantul si as vrea sa stiu ce conditii trebuie sa indeplinesc sa ma inscriu la ceccar.trebuie sa termin facultatea sau pot sa ma inscriu la contabili autorizati doar cu studii medii?
Răspuns la discuția contabil fara facultate?
am inteles,dar in situatia asta cine semneaza?