avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate Cornel D

Activitate Cornel D

Buna ziua,
Am o firma care este suspendata prin ordin judecatoresc din 2008 si am continuat sa depun declaratiile 100.300 .Acum am mai depus si 094 insa am auzit ca trebuie depusa si declaratia 010 pana pe 30ian 2010 in care sa se specifice...pt ce se opteaza..."pt 3% impozit pe venit sau 16% impozit pe profit"???Firma asta unde as putea sa o incadrez??
Multumesc anticipat
Buna ziua,
As dori sa deschid o pizzerie la parterul unui bloc ,insa din discutiile de pe aici am inteles ca trebuie sa fac rost de mai multe avize.Cine mi-ar spune exact ce pasi ar trebui urmati(eu am firma deja,urmeaza sa inchid contract de subinchiriere a spatiului comercial)?
Am auzit ca ar trebui sa iau acord de la primaria bucuresti ,nu de la cea care apartin (sector 2) si plus un acord dat de asociatia blocului .
Multumesc anticipat.
Cunosc si eu un caz similar ...vedeti ca trebuia sa depuneti si declaratiile 101.Eu am ramas perplex cand am aflat la administratie ca trebuiau depuse chiar daca aveau declaratia mea ca nu a avut activitate.Asa ca sunteti buni de plata.#-
buna ziua

In legatura cu aceasta taxa de forfetare ...as dori sa stiu daca se aplica firmelor fara activitate de la infiintare dar care au fost dizolvate prin hotarare judecatoreasca din aprilie 2008.
Va multumesc anticipat.