avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 804 soluții astăzi
Forum Activitate anaprint

Activitate anaprint

Buna ziua,
Nu am locuinta proprietate personala din motive si probleme de familie am vandut-o, cum sa-mi fac Cartea de identitate, mentionez ca stau cu chirie . Vreau sa-mi cumpar masina sa ma pot deplasa la serviciu nu o pot inmatricula pe numele meu daca nu am proprietate personala? Va multumesc mult!
Cred ca nu este nici-o speranta, portita, nimic.....
Ce-mi puteti raspunde la situatia mea.......?
Va multumesc mult pentru tot.
am omis sa spun ca am ceva datorii la banca asa ca...........
Nu stiu ce se va intampla, sunt somera, sunt vaduva, am copil student, nu am nici casa, stau in chirie oricum nu-mi permit avocat. Eventual sa nu-i afecteze pe parintii si copiii mei cu mine ce se va intampla asta este.
Da suntem doi administratori, pe asociatul nu pot sa-l gasesc iar eu sunt departe de localitate, o alta problema acuma sunt in somaj si nu-mi permit un avocat care sa ma reprezinte. Ce mi se poate intampla in acest caz???
Am primit o Citatie pe numele meu in care sunt chemata in instanta, COMPLET FALIMENTE NR. 2, in calitate de PARAT, in proces cu SC...SRL. PRIN LICHIDATOR CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENTA......in calitate de reclamant pentru FOND - angajarea raspunderii membrilor organelor de conducere (Legea 64/1995 art. 137). Cel mai tarziu cu 5 zile inainte de termenul stabilit pentru judecata, aveti obligatia de a depune INTAMPINARE.

Am avut un SRL infiintat in 1999 , suntem 2 asociati eu sunt plecata din localitate din 2003, a ramas in localitate asociatul pe care nu il mai gasesc. Am stiut ca societatea a fost radiata din oficiu.Probabil au ramas ceva datorii.Sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac......ce se intampla daca nu pot sa ajung la termenul stabilit. Va rog sa--mi dati un sfat....
Am primit o CITATIE emisa din 5 mai pe numele meu in care sunt chemata in aceasta instanta camera 76, complet falimente nr.2 in ziua de 07 iunie 2010 ora 8,30 in calitate de parat in proces cu SC ... SRL. PRIN LICHIDATOR CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENTA .......... in calitate de reclamant pentru Fond -
Am avut un SRL infiintat in 1999, suntem 2 asociati eu sunt plecata din localitate din 2003, a ramas in localitate asociatul pe care nu il mai gasesc. Am stiut ca societatea a fost radiata din oficiu.Probabil au ramas ceva datorii.Sunt foarte speriata nu stiu ce sa fac....... Va rog sa--mi dati un sfat....
Discuție informatie
Ce avantaje pot sa am in calitate de somer daca infiintez o firma individuala. As dori
un raspuns. Va multumesc mult.