Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale informatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

informatie

Ce avantaje pot sa am in calitate de somer daca infiintez o firma individuala. As dori
un raspuns. Va multumesc mult.
Buna ziua !
Avantaje? Daca aveti profit aveti mai multe:
1. profitul(castigul material);
2. posibilitatea de a avea platite asigurarile sociale si de sanatate;
3. posibilitatea de a va angaja la propria firma .
Daca insa nu reusiti( iar in conditiile crizei de acum trebuie sa concure mai multi factori pentru a reusi- investitie serioasa, vad comercial, cerere pentru serviciile sau produsele ce le oferiti, munca multa, etc.) nu numai ca nu aveti avantaje, ci va puteti crea mari neplaceri.
Cu stima !