avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1972 soluții astăzi
Forum Activitate iuliana c.

Activitate iuliana c.

Buna ziua, ma puteti ajuta va rog. Am fost in prenatal apoi am nascut pe data de 20 noiembrie 2011 si acum sunt in perioada de lauzie, dar contractul de munca mi-a incetat cu 25 noiembrie 2011, pot intra direct pentru crestere copil?
Buna ziua, as dori sa stiu daca sotul are dreptul la zile libere pentru nasterea copilului sau, el fiind angajat cu contract de munca.
Multumesc pentru raspuns, dar eu am 12 luni la un program de 2 ore nu sunt la norma intreaga. As avea posibilitatea sa mai beneficiez de somaj?
Buna ziua, sunt insarcinata si sunt angajata la o firma cu contract de munca pe perioada nedeterminata la un program de 2 ore. Din data de 15 august firma la care lucrez imi modifica contractul din perioada nedeterminata in determinata incepand cu data de 15 august - 15 noiembrie. Contractul imi expira inainte de nastere cu 2 saptamani, mai pot beneficia de concediu pentru crestere copil?
Buna ziua, imi puteti spune cat as primi indemnizatia pentru crestere copil daca sunt angajata cu 2 ore?
daca sunt angajata partime si sunt insarcinata beneficiez de indemnizatie
Nu pot beneficia de indemnizatie pentru cresterea copilului daca sunt in somaj din luna aprilie 2009? (posibil doar o alocatie?)
Buna ziua, ma numesc Iuliana sunt din Galati si va rog frumos daca puteti sa ma ajutati. Sunt insarcinata in 4 luni, am mici probleme cu sarcina si sunt in somaj. Problema e ca in luna aprilie 2010 termin somajul si cam in aceeasi perioada ar trebui sa nasc. Ce trebuie sa fac sa-mi prelungesc somajul? Un concediu medical? Nu as vrea sa pierd aceea indemnizatie. Ma puteti sfatui dumneavoastra?