avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate alecramm

Activitate alecramm

Sunt angajata in institutie publica dar am si calitatea de pensionar
militar. In perioada 01.01.2016-01.01.2018 nu datorez cas cfm cod fiscal
art 141 b. Intreb daca am avut concedii medicale mi se retine si vireaza cas pe perioada lor in intervalul mentionat mai sus mentionat? Multumesc
Nu
nu am hotarare judecatoreasca dar au gresit calculul salariului pe perioada 01.01.2016-01.01.2018 si m-am adresat institutiei in 12.04.2018 .
mi-au dat raspuns ca DA am dreptate , urmeaza sa recalculeze salariile si cand vor fi gata o sa-mi dea banii.
dar intreb care este termenul legal in care trebuie sa -mi acorde drepturile salariale restante?
multumesc
Bine raspunsul la cerere in termen de 30 zile + max 15 zile dar restituirea efectiva a sumelor ce rezulta din recalcularea drepturilor salariale?
MULTUMESC
Răspuns la discuția mutare functionar public
Înteleg că numai la mutarea în altă localitate am dreptul să refuz?
am dreptul sa refuz mutare functionar public la un alt serviciu in aceeasi institutie publica sau in alta institutie publica?
Discuție formularul M500
cfm hg 905/2017 mai depun acest formular?
Răspuns la discuția salarizare
chiar daca la ei este % din indemnizatia primarului?
multumesc
Discuție salarizare
indemnizatia consilierilor locali se majoreaza sau nu in baza legii 115 din 24 mai 2017, prin majorarea indemnizatiei primarului cu 30% ?
multumesc
multumesc pentru consiliere
CU RESPECT
dar se ia in calculul sporului de vechime in munca? persoana acum se angajeaza in institutia noastra si nu stiu cum acord procentul la gradatie cu / fara stagiu militar
multumesc