avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Activitate mary_123454

Activitate mary_123454

Buna ziua,am primit de la executorul judecatoresc o hotărâre de incetare a executarii silite deoarece nu exista bunuri mobile sau imobile urmaribile.Specific ca am poprire de multi ani in care am avut poprire pe salariu dar nu s-a strans suma datorata integral.Ce inseamna aceasta hartie?poate relua executarea silita oricand?Eu numai muncesc din 2019 dar daca m-a angajez ma vor urmari iar?multumesc
Imi poate da cineva o idee

mary_123454 a scris:

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc

Buna ziua,fostul patron unde am lucrat a pus una din firmele lui pe numele meu.Asta s-a intamplat acum 14 ani.Cand mi-am dat demisia de acolo acesta a spus ca firma respectiva a fost cesionata si eu numai am treaba.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand am primit o hartie cum ca figurez ca administrator a acelei firme si a intrat in faliment la cererea creditorilor (multi la numar din cate am inteles).Vor sa le trimit nu stiu ce acte contabile si stampile ale firmei.Eu nu am detinut niciodata actele firmei nici atat stampile.Dar timp de 13 ani nimeni nu m-a cautat in legatura cu aceasta firma.Ce pot face in acest caz?Nu dispun nici de bani sa umblu prin judecata fiind somera si cu 2 copii minori.Daca se poate cineva sa ma sfatuiasca cum as putea proceda va rog frumos.Mulrumesc
Discuție Magazin scoala
Buna ziua,detin un spatiu pozitionat gard in gard cu curtea unei scoli,intrebarea este daca as putea deschide un magazin de birotica si papetarie cu deschidere in curtea scolii?unde trebuie sa ma adresez?
Buna ziua, am primit astazi o înștiințare de la groupama asigurari era catre agentia sociala parca in care scria ca se vor opri 13 din venituri pentru un credit neplatit.eu sunt in concediu de crestere copil pana la 2 ani este posibil sa-mi opreasca bani din indemnizatie?va mulțumesc eu primesc indemnizatia si alocatia prin posta
Răspuns la discuția intrebare
Multumesc frumos
Răspuns la discuția intrebare
In ce consta legalizarea?
Răspuns la discuția intrebare
Hotărârea este de acum un an presupun ca a trecut termenul.de atacare
Discuție intrebare
Buna ziua,am.o întrebare situl are o hotărâre civila pentru casa in urmq procesului cu sora sa care a iesit din diviziune,a fost azi sa isi facă buletinul fiind expirat de 2zile si l-au refuzat ca pe hotărâre nu scrie ca este hotarare definitiva si irevocabila cică trebuia o ştampila ceva.ce trebuie sa facem?multumesc
Răspuns la discuția iesire din indiviziune
mai raspunde cineva va rog