Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin scoala
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin scoala

Buna ziua,detin un spatiu pozitionat gard in gard cu curtea unei scoli,intrebarea este daca as putea deschide un magazin de birotica si papetarie cu deschidere in curtea scolii?unde trebuie sa ma adresez?
mary_123454, utilizator
Trebuie sa detineti autorizatie de la primarie si acceptul scolii respective.
Pentru a deschide magazin trebuie sa infiintati o firma la Registrul comertului si sa declarati activitatea la fisc.