avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate densorean

Activitate densorean

Discuție redobandire
Cum este cel mai bine sa procedez ?
vreau sa fac cerere de reducere a sanctiunii de ridicarea dreptului de a conduce de la 90 de zile la 30 zile,stiu ca trebuie anexata o copie a P.v.si a chitantei cu care a fost platita amenda dar nu am primit P.v si a trecut mai bine de o luna ce -mi recomandati
nu am semnat p.v .dar permisul l-au luat domnii politisti si am primit dovada pe 15 zile
multumesc #-o
prioada este de 3 luni pt depasirea vitezei
cum pot sa-mi cer permisul de conducere de la politie sau cum pot face contestatie in cazul in care nu am procesul verbal si a trecut deja 1 luna
daca se prescrie amenda pt.neprimirea p.v conform o.g 2 2001 art.14 se prescrie si suspendarea dreptului de a conduce autovehicole acsta fiind suspendat pt depasirea vitezei
buna ziua
ma interesat dupa cate zile de la avizarea unei recomandate se poate afisa la domiciliu
Ce sanse de castig am daca, am fost oprit dupa cativa km si mi-au comunicat viteza prin statie,cel care a intocmit P.V. nu a fost agentul constatator nici nu am vazut masina cu radar si nici nu au vrut sa spuna unde era pusa acea masina,daca afara ploua este valabila dovada lor
multumesc pt.raspuns mai sunt 15 zile de asteptat
daca in aceste zile gasesc aviz in posta si nu merg sa ridic plicul decat peste 16 zile se considera ca nu am primit P.V.?
buna ziua . ma intereseaza daca politia are un termen in care trebuie sa trimita procesul verbal pt. o amenda la care au retinut si permisul de conducere pt.depasirea vitezei ,vreau sa fac contestatie ,dovada de circulatie a expirat pot obtine prelungirea ei pana la sosirea procesului verbal