avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1674 soluții astăzi
Forum Activitate manaila

Activitate manaila

da dar faptul ca nu am fost notificat pana acum in nici un fel?
doar acum dupa atata timp?
pfa contributie la fnuass cum se poate scapa sa nu platesc retro din anul 2005?

1)cum as putea evita sa nu platesc CASS din urma si penalitati etc?
2)ce se intampla daca nu platesc CASS din urma si penalitatile aferente?
3)recomandari legale dat fiind faptul ca nu am avut aproape deloc astfel de probleme si incasarile din PFA au fost ff mici dar am avut copil mic si a fost ok asa sa nu am un job cu program fix etc?
4)La cat sar ridica daca ar trebuii sa platesc acum totul?
5)orice solutie de a iesi din acest impas e bine venita.
VA multumesc anticipat!!!!!!
1)cum as putea evita sa nu platesc CASS din urma si penalitati etc?
2)ce se intampla daca nu platesc CASS din urma si penalitatile aferente?
3)recomandari legale dat fiind faptul ca nu am avut aproape deloc astfel de probleme si incasarile din PFA au fost ff mici dar am avut copil mic si a fost ok asa sa nu am un job cu program fix etc?
4)La cat sar ridica daca ar trebuii sa platesc acum totul?
5)orice solutie de a iesi din acest impas e bine venita.
VA multumesc anticipat!!!!!!
ce sa fac am masina in leasing de trei ani si nu stiu am auzit si vazut ca multi au reusit sa faca rca ca utilizator persoana fizica eu la porsheleasing nu reusesc si as vrea daca se paote baza legala sau cum sa fac sa scap ca e dublu!
Multumesc de ajutor!
da dar inafara de impozitul de 16% ce mai trebuie paltit am pfa din anul 2003 si pana acum nu am platit decat impozit la finante si nimic altceva
multumesc
O P.F. ce are ca obiect de activitate prestari servicii- coafura ce trebuie sa plateasca in anul 2010 si baza legala daca se poate!
Multumesc
multumesc MULT pentru raspuns
dar totusi alti au spus ca dupa un an se poate da examen adica cand a trevut un an pot incepe scoala si da examen?
nu va suparati dar sunteti sigura?
VA MULTUMESC MULT DE TOT DAR SUNT PUTIN INCURCAT SI NU MA PRICEP DE AIA INSIST!
multumesc pentru raspuns
dar totusi alti au spus ca dupa un an se poate
nu va suparatidar sunteti sigur?
CONDAMNÃ pe inculpatul C. B.M. a pedeapsa principală de 1 (un) an şi 9(nouă) luni închisoare. În baza dispoziţiilor art. 71 alin. 1 şi alin.2 C.pen., aplică inculpatului pedeapsa accesorie a interzicerii drepturilor prevăzute la art. 64 alin. 1 litera „a”, Teza a II-a şi lit.”b” C.pen., pe durata de la rămânerea definitivă a hotărârii de condamnare şi până la terminarea executării pedepsei, până la graţierea totală sau a restului de pedeapsă, ori până la împlinirea termenului de prescripţie a executării pedepsei. În baza dispoziţiilor art. 81-82 C. penal, dispune suspendarea condiţionată a executării pedepsei principale pe durata de 3 (trei) ani şi 9 (nouă) luni, ce constituie termen de încercare.
Va rog sa ma ajuati cu un raspuns exact ROG SA FIE CONCLUDENT RASPUNSUL !!!!!
VA MULTUMESC!!!!!!!MULT!!!!