avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate ro70ct09

Activitate ro70ct09

Dar in cazul in care nu sunt inscris in asociatie, ce cheltuieli trebuie sa platesc? Mi se solicita plata: salariului administratorului, a femeii de serviciu, cheltuieli cu amenajarea incaperii unde sta administratorul, blocul fiind nou, cumpararea unui tomberon, etc.
Multumesc
Buna ziua. Daca am reclamat la ANPC o banca pentru ca a calculat gresit suma de restituit in cazul unui contract de credit, recunoscand deci ca am de platit o anumita suma dar nu cea solicitata, se considera intrerupta prescriptia? Intre timp am refuzat sa mai platesc vreun ban. Data de inceput a calcularii prescriptiei se face incepand cu ce data? Cu a lunii in care nu am platit rata? Multumesc mult.
Buna ziua. Dar daca am imprumutat un cetatean roman, cu act prin notar, dar fara garantie, si acel cetatean a plecat din tara si nu are nci o proprietate? E plecat in UE dar nu stiu unde exact. Am sanse sa recuperez datoria? Multumesc.
Buna ziua. Daca am reclamat la ANPC o banca pentru ca a calculat gresit suma de restituit in cazul unui contract de credit, recunoscand deci ca am de platit o anumita suma dar nu cea solicitata, se considera intrerupta prescriptia? Intre timp am refuzat sa mai platesc vreun ban.