avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Activitate alinastanraluca

Activitate alinastanraluca

Răspuns la discuția divort
deci eu acum pot sa plec cu copilul din casa soacrei mele inainte sa depunem actele de divort sau dupa ?pentru ca eu nu mai vreau sa mai stau in casa cu ea cum sa fac ?va multumesc
Discuție divort
buna ziua as avea si eu o nelamurire si as dori daca se poate sa imi raspundeti si mie ,eu sunt casatorita cu sotul meu de 6 ani si avem un copil de 2 ani jumate de ceva vreme nu ne mai intelegem si am vrea sa divortam noi stam in casa mamei lui si eu as vrea sa plec de aici si sa imi fac domiciliul la tatal meu intrebarea mea este pot sa plec din casa soacrei mele fara sa ma acuze de parasire de domiciliu inainte de a se pronunta divortul ? mentionez ca lucrez de 1 luna de zile si o sa ma treaca in spatiu tatal meu in casa lui sotulmeu este mai mult plecat in delegatii de vro 5 ani de zile asta fiind si motivul despartirii ,este vro sansa ca sa imi ia copilul in tutela el sau am drepturi depline eu ca mama ? va multumesc si astept un raspuns
Răspuns la discuția succesiune
Va multumesc mult o zi buna
Răspuns la discuția succesiune
Am inteles va multumesc frumos dar as dori sa stiu cat ne costa estimativ aceasta procedura la notar pe fiu si pe mama sa . Va multumesc
Discuție succesiune
Buna ziua am si eu o intrebare la care as dori un raspuns .Socrii mei au divortat si nu au facut partajul iar apartamentul a fost incredintat soacrei pana la partaj,intre timp socrul meu a murit partajul nu a mai avut loc si mentionez ca soacra mea nu are decat un fiu si dansa vrea sa faca actele casei pe numele ei cum se poate proceda si cat costa aceasta procedura prin notariat ? nu am vrea prin tribunal pentru ca dureaza mai mult si daca se poate ce acte sunt necesare la notar .
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția plata concediului prenatal
Adica 7500 impartit la 108 inmultit cu 28 zile concediul pe luna aceasta prenatal ,inmultit cu 85% - Cas? Mie suma mi-a iesit 1653 fara cei pentru CAS ? Am calculat bine ? multumesc si scuze pentru atata deranj dar as vrea sa stiu sigur sa nu imi faca vro figura angajatorul
Răspuns la discuția plata concediului prenatal
6 luni ar insemna 108 zile lucrate ?
Răspuns la discuția plata concediului prenatal
Adica daca totalul este pe ultimele 6 luni este de 7500 Ron ? orele lucrate cum se calculeaza din ultimele 6 luni ?
Buna ziua am si eu o mare nelamurire si sper sa ma ajutati.
Am intrat in concediu prenatal incepand cu data de 01.02.2010 si astazi 02.02.2010 i l-am dus angajatorului.Eu pe ultimele 6 luni am salariul brut August ,Septembrie,Octombrie - 1400 Ron iar Noiembrie ,Decembrie,Ianuarie, 1100 Ron. Ma puteti ajuta sa imi spuneti cat ar trebui sa iau pe concediul prenatal ? va multumesc
Va multumesc .Si apoi unde trebuie depusa suma si conventia ?cum se procedeaza? Ma duc la notar o facem si apoi?Mi-e imi trebuie pentru ca eu am lucrat luna aprilie anul acesta dar nu mi-s-a facut contract am contract din mai si eu in aprilie anul viitor o sa nasc si vreau sa am si luna aprilie platita si am inteles ca pot face aceasta conventie civila. Ce fac cu ea dupa ce am facut-o la notar?Unde imi plateste angajatorul luna aprilie ca sa fie luata in considerare?