avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate carmen_marine

Activitate carmen_marine

Bună ziua ,

Am fost filmata fara sa fiu informata nici verbal nici scris ,s au ca aceste materiale se vor difuza ,crezand ca este vorba doar de o discutie privata- acesta fiind si motivul pentru care am stat de vorba cu ei despre situatii personale din viata mea .(materialul a fost difuzat)
Am facut plangere la anspdcp. si CNA.
Totodată aș dori sa stiu dacă mă poate ajuta un avocat de pe acest site .
Mulțumesc.
Mulțumesc frumos.
Bună ziua ,

Am fost filmata fara sa fiu informata nici verbal nici scris ,s au ca aceste materiale se vor difuza ,crezand ca este vorba doar de o discutie privata- acesta fiind si motivul pentru care am stat de vorba cu ei despre situatii personale din viata mea .(materialul a fost difuzat)
Am facut plangere la anspdcp.

Ce pot face legal ?

Multumesc,
Răspuns la discuția Divort
Multumesc ,

Dupa desfacerea casatoriei se mai poate pastra numele s au se revine automat la numele avut anterior ?(in speta o casatorie de 30 de ani ).
Discuție Divort
Buna ziua ,
Intr un proces de divort mama reclamantului sau paratului poate fi citata ca martor ? In ce conditii ?

Copiii ,daca sunt majori , pot fi citati ca martori ?

Daca sotul( paratul ) nu se prezinta ,nu poate fi gasit (mass media , organele de politie ,evidenta populatiei ), e dat disparut , divortul se poate pronunta ?

Paratul( sotul ) plecat de acasa de 2 ani , culpa e exclusiva a lui sau poate fi culpa comuna ?

Ce decurge din culpa comuna ?

Multumesc.
Răspuns la discuția Divort
Multumesc.
Discuție Divort
Buna seara ,

Vreau sa divortez.Relatiile intre mine si sotul meu sunt inexistente din martie 2015 si din 30 august 2015 el a parasit domociliul conjugal .Ultima data am vorbit in septembrie 2015.El a plecat la mama lui , fratii lui nu stiu exact ,deoarece nu l am mai cautat.In mai 2016 mama lui l a dat disparut la politie .Relatiile mele cu familia lui sunt inexistente.Pot divorta exclusiv pe problema aceasta , neaducand in discutie casnicia pe care am avut o cu el(29 de ani ) ?Am 2 copii majori .Multumesc.
Buna ziua,
Am o rata la un credit de nevoi personale de 1200 lei.
Salariul meu s a diminuat din noiembrie 2011 cu mai mult de 50 la suta.
In prezent am salariul de 1400 lei#-o.Nu am inregistrat nici o intarziere de plata
pana acum.Banca nu vrea sa'mi reesaloneze ratele dacat cu ipoteca pe 16
ani.Creditul esta acum de 52.000 lei.Ce este de facut?Mai am de platit 5 ani.:((
Discuție Firma radiata
O societate SRL radiata si dizolvata ,se mai poate reactiva?
Nu avea contract.A facut abonament doar cu buletinul si verbal a spus adresa unde sta.RDS. Multumesc!