avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate cristinabrinzuca

Activitate cristinabrinzuca

multumesc floare -de-colt pentru sprijin.in plus vreau sa adaug ca relatiile dintre parinti in timpul casatoriei au fost foarte bune.nu erau divortati , tatal a decedat in urma unui accident de masina la o luna dupa nasterea celui de al doilea copil.acuma dezbat mostenirea dupa tata din acest motiv matusa minorei a fost numita curator pentru a-i reprezenta interesele deoarece mama minorei este si ea parte in procesul pentru succesiune.din cate am inteles cu banii din polita de asigurare au de continuat lucrarile la casa pe care o au in constructie.cecul cere tot felul de documente efectiv plimba femeia pe drumuri.problema este ca nu stim ce document ii poate elibera primaria pentru a primi banii.ce ar putea sa o ajute probabil si cecul vrea sa se acopere cu documente
in urma decesului tatalui un copil minor are de ridicat de la cec o suma mare de bani deoarece tatal acesteia a avut asigurare pe viata la grave si la imputernicit a fost trecuta doar fiica acestuia.s-a instituit curatela, curator fiind numita o matusa a copilului dar de la agentia cec a fost respinsa dispozitia primarului.s-a intocmit o noua dispozitie unde a fost trecuta curator mama copilului cu toate ca nu cred ca este corect.in baza carui alt document s-ar putea ridica acesti bani.cei de la cec au cerur dispozitie de tutore. ce tutore doar un parinte e mort nu ambii, copilul are deja un reprezentant legal- mama acestuia.au respins dispozitia in care matusa era curator pe considerentul ca de ce nu e trecuta mama copilului.va rog din suflet sa-mi spuneti ce document poate elibera primaria in baza caruia sa se ridice maine acesti bani.imi cer scuze pentru ca nu merg toate tastele de la tastatura si nu am putut scrie cu litere mari acolo unde a fost nevoie.multumesc pentru sprijin
Buna ziua!Sunt functionar public din anul 2002, principal-trei,referent cu atributii de asistent social, am absolvit in iulie 2010 facultatea de adm. publica.Ce demersuri trebuie sa fac pentru a transforma postul din referent, in consilier sau inspector?
Sau nu este posibil asa ceva?Mereu avem probleme cand este vorba de avansare in trepte si grade.
intr-un proces de divort cu minori poate fi audiat in camera de consiliu minorul in varsta de 9 ani?