avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate ioniboni

Activitate ioniboni

Buna ziua,
Am o relatie cu cineva care a fost plecat in strainatate.
In lipsa lui m-a pus dracul sa il insel.
Am ramas insarcinata.
Eu nu vreau sa fac avort dar tatal copilului "cel cu care mi-am inselat partenereul" ma obliga sa ma mut cu el pt copil.
Sau sa fac avort.Altfel nu mi permite sa pastrez sarcina.
In momentul in care i-am spus ca vreau sa ne despartim( motivul fiind un comportament foarte urat) a inceput cu acuzatii si santaje.
Acuzatii cum ca n ar fi copilul lui,santaje ca ma va spune actualului ca l-am inselat etc.
Treaba este ca ma si ameninta.
Amenintari de genul" te omor" "te demolez" "te distrug".
Ma ameninta ca daca nu fac ca el,adica ori sa avortez ori sa ma mut cu el se va duce in localitatea de unde sunt parintii partenerului meu "de viata" si ca imi va face rau,povestindu-le totul.
Si daca as avorta mi-a spus clar ca ma va bate.
Daca pastrez sarcina o voiputea face numai cu conditia mutarii noastre impreuna.
Nu sunt nici prima ,nici ultima pers care isi doreste un copil,nu si tatal acestuia.
Nu ne intelegem si nici potrivim.
Acum rugamintea mea ar fi sa ma sfatuiti ce anume pot face pentru a fi lasata in pace de tatal copilului si de a mi putea duce sarcina la capat,fara frica ca mi va lua copilul.
Va multumesc.
Ce conditii trebuie sa indeplinesc pt a mi face un PFA ? Si ce acte sunt necesare?Daca mi-as deschide un magazin cu cercei lucrati de mine, e musai casa de marcat? Va multumesc
Răspuns la discuția Taraba piata - acte necesare
Multumesc mult pentru raspuns!
Răspuns la discuția Taraba piata - acte necesare
Eu daca voiam specula nu intrebam ce ACTE imi sunt necesare:)
Deci intrebarea mea a fost: ce acte imi trebuie?:)
Buna seara,
M-ar interesa , daca cineva stie ce acte mi-ar trebui pentru a putea deschide o taraba in piata.
Nu am firma, nci certificat de producator, pentru ca as vrea sa cumpar de ex. din en-gross si sa vand la piata.
Multumesc.
Va multumesc pentru raspuns.
Daca am nevoie de suma de 700 euro, pentru ca am facut o greseala( amanet) si vreau sa scot tot, dar nu am bani si mi-as face un blog unde lumea daca ar vrea mi-ar putea dona bani, e ilegal?Adica pot pati ceva din cauza asta?Nu mint ca am cine stie ce boli sau altele mai grozave, ci adevarul.
Răspuns la discuția santaj sentimental?
atat de mult s-a cicatrizat ca mi-a facut o taietura la mana dreapta si am o cicatrice de neuitat:)
Eu decat as dori sa stiu daca si cum anume pot afla acest lucru.Adica daca este sau nu in libertate.Motivele arestarii lui putin ma intereseaza:)
Buna ziua, are cineva idee daca pot afla fara ca aceea persoana sa stie daca a fost judecat si apoi arestat sau nu? Stiu doar cateva date despre aceea persoana cu care eu am avut un conflic dar nu am depus plangere.Arestarea persoanei respective are alte motive.Stie cineva cum as putea afla acest lucru? Va multumesc mult.