avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1937 soluții astăzi
Forum Activitate carp florin

Activitate carp florin

Răspuns la discuția mostenire
bun dar bunul nu este construit cu ea are dreptul si ea ,si copii ei daca ea moare pot sa vina sa ceara ceva dar daca imi doneaza casa se schimba ceva
Discuție mostenire
tatal meu are o casa in care este mostenirea lui si este unicul mostenitor ,fiind recasatorit dar nu este mama mea as vrea sa stiu daca as putea sa -mi devina de drept ca sunt singurul copil sau poate sa ma atace ea sau copii ei ca sa nu facem acte de vanzare
Răspuns la discuția schimbat numele la copil
multumesc ,este vorba sa-i schimb numele de familie ,si daca sotul meu trebuie sa-l infieze unde trebuie sa merg si ce trebuie sa fac
buna ziua,am un copil din prima relatie nefiind casatorita tatal copilului fiind plecat l-am trecut pe numele meu de domnisoara .acum sunt casatorita legal se poate schimba prenumele si ce trebuie sa fac dar nu cu tatal copilului multumesc
Răspuns la discuția donatie
bun am inteles.dar dupa aceea sotia avand donatia asupra ei,ea poate sa faca ceva ca sa m atreaca si pe mine,pt ca acolo eu investesc bani pt renovare casei trebuie sa am ceva la mana ca sa stau linistit .multumesc?
Discuție donatie
daca sotia mea dobandeste o donatie de la tatal ei,eu cum pot sa am drept pe aceea donatie sau ce trebuie sa facem?multumesc
Răspuns la discuția donatie
dar daca lasam totul asa cum este acum ce se poate intampla dupa decesul lui,eu fiind unicul copil.multumesc
Discuție donatie
anul trecut tatal meu adevenit mostenitor pe o lot de pamant pe care este construita o casa,acum vrea sa imi faca o donatie ca sa platim mai putin.Pe mine ma intereseaza daca aceasta donatie poate sa fie ataca de sotia lui,dar ea nu este mama mea fiind a2-a sotie.multumesc