avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Activitate bogdan cristea

Activitate bogdan cristea

Răspuns la discuția Incasarea facturilor restante
iti multumesc,am sa incerc sa discut cu ei .poate esalonam plata.
Am livrat o comanda de tipizate (facturi si chitante)
Facturarea s-a efectuat cu intelegerea ambelor parti, ca plata sa se efectueze la 30 de zile de la data facturarii.(adica 11.08.2011 - data scadenta).
Factura contine textul'' marfa ramane in proprietatea noastra pana la plata integrala a facturii. - si,neplata facturii in termen de 30 zile ,atrage penalitati de 1 % pe zi''
Factura este semnata si stampilata.
Conducerea societatii respective,refuza si acum plata facturii,dupa nenumarate telefoane si vizite la sediul lor,rugaminti.
Ce trebuie sa fac,pentru a-mi recupera valoarea facturii?
Răspuns la discuția Pensie de invaliditate
Va multumesc din inima.
Cred ca ar trebui sa incep de la medicul de familie,nu?
Sanatate multa,si, aveti mare grija de voi.
Buna ziua,am 38 de ani,si,recent am suferit o fractura de coloana,prin tasare.Acum 21 de ani,am mai suferit de o meningita,purulenta,cu stare de coma de 5 zile.
Datorita acestei meningite di 1990,acum desi era caz de operatie,nu m-au operat ,pt. ca erau riscurile foarta mari.
OK . La data cand s-a intamplat evenimentul cu coloana,eram in somaj,acum sunt in ''medical '',de la somaj.
Am fost informat ca ''nu va mai fi ca inainte'',deci,nu voi putea sta la birou,nu voi putea conduce masina,nu voi putea cara greutati,deci,aproape nimic.
Sincer,nici nu pot,ma doare coloana,spatele de mor.
CREDE-TI-MA,NU DORESC NIMANUI,sa treaca prin ce dureri am trecut eu.
Asa a fost sa fie.
Cineva,mi-a spus ca dupa 90 de zile,de ''medical''am dreptul sa-mi fac dosar de pensionare,medical
AM ACEST DREPT?
Am o vechime in munca de 17 ani,fara intrerupere
Asta ar fi soloutia deocamdata,sau,cine stie,pt. totdeauna?
Mie nu-mi vine sa cred ca la 38 ani,esti intr-o situatie sa devii pensionar,bolnav,pt. tot restul vietii.
In schimb,multumesc lui Dumnezeu,ca ma pot misca,macar pt. mine.
AJUTATI-MA.
SPUNETI-MI,VE ROG,CE POT FACE IN SITUATIA IN CARE,LOCUIESC IN MUNICIPIUL SUCEAVA,INTR-UN CARTIER CU CASE.
In spatele casei,chiar sub peretele casei,vecinul are unmare caine lup,care latra toata ziua,la cer,la stele ,la luna,la soare,chiar si la stapani,LATRA MEREU.
Dace nu-i latra cainele,omul munceste,polizeaza,taie cu flexul,sau,orice altceva,din care sa faca galagie.
Pana aici ok,dar,am 2 copii,minori care niciodata nu pot dormi de galagia vecinilor,care,de multe ori este si pana la orele23 - 23 .
Dar,peste gradina vecinilor,la 10 - 15 m,un alt vecin,care sta in gazda,fara forme legale,isi aduce mereu cate un caine nou,care ori schelalaie,ori latra la cainele lup.
NU MAI REZIST NICI EU,NICI SOTIA,NICI COPIII.
AVEM DREPTUL LA 1 - 2 ORE PE ZI DE LINISTE?
Chiar si acum cand scriu,''lupul ''latra la norii,de pe cer.
Răspuns la discuția detalii''achizitii publice''
ok.chiar credeti ca nu fac acest lucru?
teoretic trebuie ,si,asta fac sa promovez si ca prezint produsele societatii,dar,intervine clientele politica.
Răspuns la discuția detalii''achizitii publice''
asta am facut,chiar,le-am si specificat pe oferta ca ''oferta completa se poate vizuzliza pe sit-ul www.e-licitatie.ro(S.E.A.P.).
SI.............NIMC.
Incep sa ma consolez cu ideea,sarind peste ideea ca traim intr-o tara de ''kakao''
O zi maxima.
Răspuns la discuția detalii''achizitii publice''
va multumesc din suflet de incurajare.
va dau un sinplu exemplu,concret:
spitalul din suceava,da comanda de 5000 ''fise u.p.u.cu un cod c.p.v.(....),da?
ei la cumpara cu 0.48lei(adica 0.39+t.v.a.)
clar?
bine,in catalogul meu oferta pt. fisa u.p.u. ,e de 0.32 lei+t.v.a. ,adica 0.39 lei
cei de la spital dau comanda ,cu acel cod produs(D.A......),si,respectivii sunt direct desemnati ,CUMPARATORI.
CE SA CRED?
SI,VORBESC CUNOSCAND,CLAR SITUATIA.

Răspuns la discuția coproprietar- mostenitor
Buna ziua,
sa vedeti a mea problema,
am cumparat ceva pamant(290m.p),si o camera,se 36 m.p. dintr-o casa,la care dreptul de coproprietate,cu cel de-al doilea proprietar,este un hol,care are si intrarea de afara,o parte din podul casei,si,100 m.p. in furul casei.
Acum,cel de0al doilea proprietar,a schimbat usa de acces i casa,si ,nu mai am posibilitatea,sa intru in camera pe care am cumparat-o cu ''act vanzare-cumparare''.
Spune-ti-mi ce e de facut?
Buna ziua,am un s.r.l.,pe care greu ma chinui sa nu-l inchid.
Pana acum ,nim ic nou,dar,dupa lini intregi,am reusit sa prind o inscriere in s.e.a.p.
Acum,sincer,m-am cam dezumflat/
DE ce?
Am publicat,chiar si produsele in catalog,si,NIMIC.
Oare vede vreun bugetaR,,oferta mea?
Stiti ce nu gasesc nicaieri?
Acel cod (DA00000,nu codul c.p.v.
Ma poate ajuta cineva?
Cam atat,o zi maxima,tuturor celor ce vor binele romanilor.