avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Activitate lelcunadia

Activitate lelcunadia

Discuție declaratia 394
La comert cu amanuntul , unii clienti cer factura la bonul fiscal . Intrebare : aceste facturi se trec in D 394 din ianuarie 2012 sau se treceau dintotdeauna.
Discuție revisal 2012
incerc sa transmit o suspendare de concediu crestere copil pana la 2 ani iar pe site-ul itm apare numai rubrica raport preluari si contracte, va rog a mai transmis cineva revisal anul acesta a intalnit aceeasi problema, nu apare rubrica preluare registru iar la raportari apare numai date pana la 01.07.2010
Răspuns la discuția revisal
mersi mult pentru raspuns,am mai vrut o confirmare, caci dupa ce am transmis revisalul am inteles ca contractele in crestere copil tbrebui-au trecute la suspendate, si m-am debusolat cu totul.
Discuție revisal
Am avut o salarita in crestre copil pana la 2 ani si l-am trecut ca activ in noul revisal , deci nu il trecusem la contracte suspendate, iar pe 29 sept i-a expirat suspendarea si nu s-a mai reangajat, eu i-am trimis incetarea in revisal. Va rog o intrebare trebuie sa refac greseala adica sa trec salariata la contracte suspendate si cum as putea face asta . Va multumesc.
Răspuns la discuția Contabilitate productie
de obicei raportul de productie este la fel cu factura, de asta nu inteleg de ce suma din 345 este mai mica decat cea din 701. Va multumesc pt raspuns
Buna ziua , as dori sa va pun o intrebare cu privire la contabilitatea la o tipografie:
301-401 100
345-711 3100
411-701 7500
de ce suma de la 345-711 de 3100 este mai mica decat ea care se vinde. Am preluat acum societatea si nu am un raspuns. Va multumim.
Am o firma care este pe pierdere din anul 2004 cu o suma destul de mare. Au trecut cei 5 ani in care ar fi trebuit sa isi recupereze pierderea si nu a recuperat-o . Acum la sfarsit de an 2010 ma intreb ce pot face cu suma din ct 117 nerecuperata . O pot stinge din ct 455. Multumesc
Discuție declaratia 112
Pentru un angajat care este in concediu fara plata , cum trecem corect in declaratie
1.sectiuanea B cu ore suspendate
sau
2. ca sectiunea A neasigurat
Răspuns la discuția declaratie inventar casa sanatate
probabil am sa sa le du si pe hartie
Răspuns la discuția declaratie inventar casa sanatate
am deous dar nu am primit numar de inregistrare