Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Am avut o salarita in crestre copil pana la 2 ani si l-am trecut ca activ in noul revisal , deci nu il trecusem la contracte suspendate, iar pe 29 sept i-a expirat suspendarea si nu s-a mai reangajat, eu i-am trimis incetarea in revisal. Va rog o intrebare trebuie sa refac greseala adica sa trec salariata la contracte suspendate si cum as putea face asta . Va multumesc.

"l-am trecut ca activ in noul revisal" .........FOARTE BINE, asa trebuia

"pe 29 sept i-a expirat suspendarea si nu s-a mai reangajat, i-am trimis incetarea in revisal. "

da si asta este bine.

daca i-a expirat :"> suspendarea de ce sa-l mai treci la contracte suspendate, deja este out :wave:
de fapt ce vrei sa zici ?! sa refaci intreg parcursul ? :slap:
nu este necesar in versiunea veche aceste ctr, nu se inregistrau,

in noua versiune l-ai transmis, l-ai scos...ajunge.:thumbup:

mersi mult pentru raspuns,am mai vrut o confirmare, caci dupa ce am transmis revisalul am inteles ca contractele in crestere copil tbrebui-au trecute la suspendate, si m-am debusolat cu totul.
@lelcunadia

Salariata incepand cu 01.08.2011 in Revisal 5.06 trebuia sa figureze la contracte suspendate pana la data incetarii.
In sensul celor specificate de colegul nostrumai sus , trebuia sa efectuati mai multe operatii pentru acel contract , si anume:
01.08.2011 - 29.09.2011 - suspendare c.i.m. CCC
29.09.2011 - incetare suspendare
29.09.2011 - incetare c.i.m.

referitor la suspendare cim:
am un salariat cu cim pe per determinata, care a absentat nemotivat dar nu am declansat cerecetarea disciplinara. Avand in vedere ca data limita a perioadei determinate va expira curand iar agajatorul doreste incetarea la termen a acestui contract credeti ca ma obliga vreo lege sa suspend acest contract?
va multumesc,