avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Activitate mikaella_10

Activitate mikaella_10

Răspuns la discuția ANGAJARE IN TIMPUL CCC
am anuntat la somaj, si mi-au zis ca nu trebuie sa anunt niciunde, problema este ca in aceste 2 luni cat am lucrat am primit si banii pt indemnizatie, si dupa 2 luni m-au sunat ca trebuie sa dau banii inapoi, este legal ? ca eu m-am dus sa anunt
Răspuns la discuția ANGAJARE IN TIMPUL CCC
am inteles asta, m-am angajat cu 2 luni mai devreme de incetare ccc, pe cine trebuie sa anunt pt suspendarea indemnizatie de cc ? m-am angajat cu contract de munca pe perioada determinata de cate o luna
Buna,
Va rog sa ma ajutati.Ce obligatii am eu ca mama daca ma angajez cu 2 lunI mai devreme de Incetarea CCC, in maternitate am intrat din somaj, dupa intrarea in maternitate am mai ramas cu 6-7 zile de somaj, care trebuia sa le reiau dupa incetarea CCC
Multumesc
cat are valabilitate o chitanta platita la cec pt certificat inmatriculare masina ( 37 lei ) ? am platit in decembrie chitanta si imi trebuie acum
multumesc
multumesc frumos pt rspuns, asta am inteles ca o sa continui de unde am ramas, cu doar 7 zile, am crezut ca o sa mai beneficiez in continuare
am o nelamurire, am intrat in concediu crestere copil din somaj, mi-au mai ramas 7zile de somaj.O sa continui somajul dupa cei 2 ani ai copilului cu doar 7 zile, sau mai beneficiez de inca 6-9-12 luni somaj, in functie de vechime ?
Am cumparat o masina din italia pe data de 02.12.2010, am facut toate demersurile pt numere provizorii ( rosii 0 pt 30 de zile, adica valabile pana pe 31 dec 2010, daca nu o sa am posibilitatea sa o inscriu pana pe 31 dec 2010, o sa mai iau un rand de numere provizorii si o s-o inscriu dupa 1 ianuarie 2011.O sa platesc taxa de inmatriculare marita dupa noile norme, sau se tine cont ca amsina a fost adusa in tara inainte de 1 ianuarie 2011. Mutumesc
Răspuns la discuția Adeverinta somaj
Buna,
Adeverinta trebuie facuta cu 11 salarii la prima firma si 1 salariu la ultima firma, adica ultimele 12 luni, nu conteaza ca in lunile astea ai lucrat la 5 firme ( ex).Se ia in considerare ultimele 12 salarii
Buna,
Sunt in somaj, virarea banilor se face pe data de 16-17 pe fiecare luna.
Puteti sa-mi spuneti daca a mai fost cineva in situatia in care sa aiba CM in timpul somajului, si cand se vireaza banii ?
Eu am 40 de zile de medical dar nu mi s-a virat nici un ban, si trebuia pe data de 16-17 normal.
Multumesc
Discuție prenatal
pote sa-mi spuna si mie cineva cum se calculeaza prenatalul ( suma cuvenita ), sunt in somaj, si urmeaza sa intru in prenatal.
multumesc