avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate kblucian

Activitate kblucian

Răspuns la discuția infiintare II
Se pot pune cate coduri doreste cel care infiinteaza I I. Acestea se aleg in momentul in care depui documentatia pentru infiintare I I. Numai ca pentru fiecare activitate ce corespunde unui cod CAEN se plateste o taxa, cuantumul acesteia fiind in functie de activitatea aleasa.
Discuție act succesiune
In legatura cu acel act de succesiune, o cunostinta spune ca daca au trecut mai mult de trei ani de la intocmirea acestuia, atunci ramane valabil actul de succesiunedin 2004 si actul de vanzare cumparare realizat la notar in anul 2000 nu mai este valabil,
acesti trei ani fiind un termen de prescriere.
Discuție act succesiune
Bunicii mei au vandut 700 mp de teren parintilor mei cu act de vanzare cumparare in anul 2000.
In anul 2004 bunicul a decedat. Fratele mamei, impreuna cu mama si bunica au facut succesiunea tot in anul 2004. La notar cand au facut actul succesoral terenul mai susmentionat a fost si el introdus la succesiune. La data de 12.07.2012 fratele mamei sustine conform actului de succesiune ca are si el drept de mostenire la acest acest teren.
Va rog frumos, astept un raspuns urgent cu privire la acest aspect.
Am deschis PFA in anul 2003. Am fost instiintat de mai multe de ori de catre Casa de Asigurari de Sanatate, cum ca as avea o suma de plata la asiguraride sanatate.
Daca nu am obtinut un venit care sa fie la nivelul salariului minim pe economie atunci de ce sunt obligat sa platesc la acest nivel. Ma intreb daca eu platesc 16% impozit pe venit, si inca 7% la asigurari de sanatate, atunci intretinerea apartamentului cu ce o mai platesc, copilul cu ce il trimit la scoala. Nu mai vorbesc de celelalte nevoi pe care le are o familie.
Daca se poate sa-mi dea cineva un raspuns la aceasta problema, si daca as putea sa ma prezint in instanta cu aceasta problema?
Va Multumesc!